Fotograficzne podsumowanie roku 2020

Ten rok zaczął się bardzo pozytywnie i aktywnie: od koncertów w Kielcach, Wrocławiu, Nakle Śląskim (w ramach Tłustego Czwartku) oraz Warszawy, w której do wspólnego grania Magda zaprosiła Adama Drame (djembe, śpiew), griota z Burkina Faso.

Magdzie towarzyszyli zimą tradycyjnie: Jędrzej Weber na gitarach, Bartek Kazek na perkusji (mimo złamanej ręki) oraz zastępujący go Andrzej Kownacki. Koncert we Wrocławiu odbył w duecie z Adamem Połciem (piano), zaś w Warszawie na perklusjonaliach dołączył również Adam Rozenman.

Niestety kilka następnych koncertów i festiwali (m.in. w Czechy i Austrii) zostało odwołanych lub przełożonych na kolejny rok.

Po wybuchu pandemii przygotowaliśmy i opublikowaliśmy kilka filmów wideo z koncertu lutowego z Adame Drame oraz wcześniejszego, zagranego w duecie z Jędrzejem Kubiakiem (American Folk Blues). Magda przygotowała z nim także jeden teledysk na odległość.

We wrześniu udało się zagrać dwa koncerty w kwartecie: w Kaliszu oraz w Białej Podlaskiej na festiwalu Biała Blues. Natomiast w październiku w Warszawie w ramach International Ochota Blues festiwalu, a potem w duecie z Jędrzejem Kubiakiem w Lublinie.

Dwukrotnie Magda gościła w Radiu Nowy Świat w audycji Jana Chojnackiego, gdzie wówczas zaśpiewała na żywo.

W listopadzie wraz z Jędrzejem Kubiakiem nagrała jednorazowego winyla z przeznaczeniem na aukcję dla WOŚP.

Na więcej występów na żywo musimy poczekać dłużej…

Fotografie:
Irek Graff,
za wyjątkiem Ostromecka, bandu z klocków 😉 oraz:
Kalisza – Karolina Bazan (Okiem Karoliny),
Lublina – Daniel Drobik.
Dziękujemy za udostępnienie zdjęć.