Foto wspomnienia 2019 część 2

Kilka zdań od Magdy na podsumowanie roku:
www.magdapiskorczyk.net/foto/2019-foto-1/

Rok 2019 na scenie:

Magda rozpoczęła poprzedni rok od występu na urodzinowym koncercie Andrzeja E-molla Kowalczyka w studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, zorganizowanym na rzecz powstającego Domu Muzyki.

W Polsce usłyszeć i zobaczyć ją można było między innymi na festiwalach: Las Woda i Blues, Suwałki Blues Festival, Dźwiękach Słów w Lublinie, Ścinawskim Bluesie nad Odrą i w Rzeszowie w ramach Breakout Days, gdzie jako gość zespołu Nie-Bo zaśpiewała także w czasie koncertu w Polskim Radiu Rzeszów. Po raz kolejny prowadziła klasę Masterclass na warsztatach Blues nad Bobrem w Bolesławcu.

Był to też rok kilku powrotów za granicą: w lipcu pojawiła się ponownie w Finlandii na festiwalu Tyykiblues Forssa, tym razem z projektem gospel, a w październiku zagrała ponownie w Niemczech przy Zamku Klempenow.

Występów w Niemczech było zresztą znacznie więcej, a to za sprawą trzech tras koncertowych Magda Piskorczyk & The Modern Boogie Woogie Duo, przy czym ostatnia zakończyła się trzema występami z Nielsem von der Leyen (piano) i Andreasem Bock (perkusja) w Szwajcarii.

W podróżach muzycznych towarzyszyli jej głównie: Bartek Kazek (perkusja) i Jędrzej Weber (gitary), a pod koniec roku także Andrzej Rozenman (perkusjonalia). I w takim składzie Magda zakończyła rok koncertowy w Złocieńcu.

Wcześniej jeszcze pojawiła się w Bydgoszczy występem w ramach imprezy Jędrzej Kubiak i przyjaciele: 20 lat na scenie i w studio.

Miłych spotkań muzycznych z Państwem było oczywiście więcej – wiele z nich można zobaczyć w przygotowanym tu podsumowaniu fotograficznym. Dziękujemy wszystkim fotografom za udostępnienie zdjęć.

Zapraszamy na kolejne koncerty i wspólne przeżywanie muzyki – sezon koncertowy w 2020 roku rozpoczynamy w lutym od Kielc (9.02), Warszawy (14.02), Nakła Śląskiego (20.02) i Bolesławca (29.02).


Podsumowanie roku 2019 – część 1
https://www.magdapiskorczyk.net/foto/2019-foto-1/

Foto podsumowanie roku 2019 – część 1

Autorzy fotografii wykorzystanych w banerze:
Maciej Rałowski (Breakout Days, Rzeszów),
Bernard Łętowski (Blues nad Bobrem, Bolesławiec),
Rainer Pep x2 (Andreas & Niels, Kieler Woche, Niemcy),
pozostałe: Irek Graff