Magda Piskorczyk - "Magda Live"

 

INFORMACJE


Notka wydawcy

Płyta CD wokalistki i instrumentalistki Magdy Piskorczyk zatytułowana "Magda Live" zawiera nagranie koncertu zarejestrowane w RGstudio Radia Gdańsk. Płyta prezentuje trzynaście akustycznych utworów zaaranżowanych przez Magdę Piskorczyk i wykonanych przez artystkę wraz z jej kwartetem. Oryginalny, niski, "czarny" głos wokalistki pojawia się tu w towarzystwie instrumentów takich jak gitary akustyczne i dobro, saksofon, perkusja oraz kontrabas. Serwowana muzyka zawiera solidną porcję energii i prawdziwych emocji, sporo humoru oraz liczne zabawy z publicznością, wszystko to zaś przyprawione jest szczyptą melancholii.

Nagrania powinny przypaść do gustu wielu miłośnikom pięknych głosów i wysmakowanych brzmień oraz różnych gatunków muzycznych. W albumie znaleźć można bowiem bardzo osobiste interpretacje zarówno klasyki jazzu ("All of Me"), bluesa ("Walking Blues") i gospel ("Joshua Fit the Battle of Jericho"), jak i współczesnych kompozycji autorów takich jak Tracy Chapman ("Crossroads") czy Paul Rodgers ("Muddy Water Blues"). Wyjątkową ozdobą płyty jest anglojęzyczna, lekko jazzująca wersja poruszającej ballady Jacquesa Brela: "Hearts". Wydawnictwo zawiera też multimedia, między innymi 15-minutowy film wideo, przedstawiający wybrane fragmenty zarejestrowanego koncertu.

Magda Piskorczyk to dwukrotna półfinalistka międzynarodowego konkursu IBC w Memphis, trzykrotnie wybierana w Polsce Wokalistką Roku w ankiecie czytelników kwartalnika "Twój Blues".

"Magda Live" to pierwsza płyta koncertowa w dorobku artystki. Premiera radiowa płyty odbyła się 17 lutego 2008 roku w Programie 3 Polskiego Radia w audycji Minimax Piotra Kaczkowskiego. Premiera sklepowa: 10 marca 2008.

Wydawnictwo otrzymało nominację do Nagrody Fryderyk 2009 w kategorii Album Roku Blues.

"Udało się Magdzie wypracować własne brzmienie, które wynika nie tylko z niekonwencjonalnego instrumentarium (swingująca sekcja, muzyczne interakcje akustycznych gitar i saksofonu), ale przede wszystkim z osobliwej, coraz bardziej wyrazistej wizji artystycznej. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że wrażliwość Magdy oscyluje wokół czarnej muzyki korzeni, sięga zatem do bluesa czy jazzu, ale równie odważnie nawiązuje do brzmień i rytmów afrykańskich. Powstaje z tego doprawdy wybuchowa mieszanka"
- napisał o płycie Sławek Turkowski, autor audycji "Feelin' the Blues" w Jazz Radiu.
- "Nie wiem, jak to się stało, ale udało się zarejestrować na martwym krążku wibracje przekazywane muzyką ku publiczności i oddawane z nawiązką. Udało się uchwycić emocje!"Wykonawcy, których możemy usłyszeć na płycie "Magda Live":

Magda Piskorczyk - wokal, gitara akustyczna;
Aleksandra Siemieniuk - gitara dobro i akustyczna;
Arkadiusz Osenkowski - saksofon tenorowy;
Roman Ziobro - kontrabas;
Maksymilian Ziobro - perkusja.

 Lista utworów na płycie "Magda Live"

1. Powitanie
2. Walking Blues
3. Fever
4. On the Hunt
5. Crossroads Intro
6. Crossroads
7. Work Song
8. Canned Heat
9. Muddy Water Blues
10. Kermit Blues Intro
11. Hard to Get
12. Hearts
13. All of Me
14. Up above My Head
15. Jericho Intro
16. Joshua Fit the Battle of Jericho
17. Walk over God's Heaven
18. PożegnanieInformacje dodatkowe:

premiera: 10 marca 2008

format: płyta CD Extra (audio plus multimedia), digipack dwuskrzydełkowy z książeczką

produkcja: Magda Piskorczyk i Ireneusz Graff
produkcja muzyczna: Magda Piskorczyk
mix i mastering: Adam Wojdak - Kanon Art Studio
fotografia na okładce: Ireneusz Graff - www.fotograffia.com
wydawca: Artgraff - www.artgraff.pl

dystrybucja na terenie Polski: Fonografika (www.fonografika.pl)


Management / organizacja koncertów: tel. 606-141-688;


www.magdapiskorczyk.net

< powrót do menu

(c) Magda Piskorczyk