Magda Piskorczyk & Slidin' Slim - "Live at Satyrblues"

 

INFORMACJE


Magda Piskorczyk & Slidin' Slim

"Live at Satyrblues"

Płyta zawiera zapis koncertu Magdy Piskorczyk i szwedzkiego muzyka Slidin' Slima z jubileuszowego, dziesiątego Festiwalu Satyrblues 2009 w Tarnobrzegu. Był to pierwszy wspólny występ tej pary artystów, poprzedzony jedynie krótką próbą... dźwięku. Magda i Slim poznali się na lotnisku w Warszawie, późnym wieczorem dzień przed koncertem. Mieli wspólnie zaprezentować się publiczności przez nieco ponad kwadrans i tylko we dwójkę. Jednak stało się inaczej...

Jak odnotowano w magazynie Gitarzysta (2010/01): "Ich wspólny występ tak spodobał się publiczności, że z pierwotnie planowanych 15 minut zrobiło się 45, a kolejne bisy wydawały się potęgować jeszcze większy niedosyt". Płyta zawiera 7 utworów śpiewanych przez Magdę i Slima na zmianę. Oboje grają na gitarach: Magda na akustycznej, a Slim na dobro. Towarzyszy im dwójka muzyków z zespołu Magdy: Aleksandra Siemieniuk na gitarze elektrycznej i Grzegorz Zawiliński na okrojonym zestawie perkusyjnym, zawierającym między innymi łyżeczki i tarkę. Na płycie znajduje się też prezentacja multimedialna z zapisem wideo całego koncertu.

SLIDIN' SLIM
to mistrz metalowej gitary dobro i miłośnik bluesowej oraz rockandrollowej tradycji, ale także szwedzkiego punku i muzyki zespołów takich jak Ramones, The Clash czy Dead Kennedys.
Slim to wokalista o głosie bardziej amerykańskim, niż te, którymi chwali się wielu Amerykanów. Jeden z najpopularniejszych szwedzkich bluesmanów, częsty gość skandynawskich festiwali. Artysta, który biorąc na kolana rezofoniczną gitarę potrafi roztoczyć wokół siebie magię Sona House'a czy Bukka White'a. Zarazem utalentowany kompozytor i autor tekstów oraz eksperymentator twórczo wykorzystujący transową elektronikę w służbie bluesa (sample, loopy itp.). W 2007 roku opublikował album "One Man Riot", będący pomostem łączącym współczesność z korzenną estetyką bluesa minionego stulecia. Jego wyjątkowość potwierdziły wyśmienite recenzje, jakie krążek ten zdobył w Europie i Stanach Zjednoczonych, gdzie płyta została oficjalnie wydana. Koncert z Magdą to już siódma płyta w dorobku Slima, biorąc pod uwagę projekty solowe oraz nagrane w duetach i z jego zespołem The Soulbastards. Ale Slim zajmuje się nie tylko muzykowaniem. Napisał... powieść!

MAGDA PISKORCZYK
to młoda wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, na Węgrzech, we Francji i Anglii. W 2009 roku została zaproszona do międzynarodowego zespołu Konoba, wykonującego tradycyjną muzykę Afryki Zachodniej.
Autorka akustycznego albumu koncertowego "Magda Live", nominowanego do nagrody Fryderyk 2009, oraz płyty studyjnej "Blues Travelling" nagranej z udziałem Michała Urbaniaka. Dwukrotna półfinalistka międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Czterokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika "Twój Blues". Nazywana we Francji "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie).

MAGDA PISKORCZYK I SLIDIN' SLIM
wystąpili wspólnie na dwóch koncertach we wrześniu 2009 roku: na Satyrbluesie i w warszawskim Tygmoncie. Oba niezwykle improwizacyjne koncerty przyjęte zostały owacyjnie. A Slim na swej stronie internetowej w tekście zatytułowanym "The next big European Blues Star?" napisał tak o drugim z nich:
"Jak zrelacjonować ten wieczór? Opis musi być doskonały... To był jeden z pięciu moich najlepszych koncertów od momentu, gdy zająłem się profesjonalnie muzykowaniem. Na początku wieczoru, słuchając Magdy i jej zespołu, zdałem sobie sprawę (jeszcze bardziej) jak wspaniałą jest artystką. Współpracowała z publicznością w sposób, który rzadko można zobaczyć dziś wśród wykonawców, śpiewała fantastycznie, ze wspaniałym wsparciem "parzących" gitar Oli i solidnej perkusji Grzegorza. Ten wieczór, możliwość dołączenia do nich i grania w pełnym klubie przed entuzjastyczną publicznością..., tak, dokładnie, to było DOSKONAŁE. (Nawet wystąpiliśmy dla Hiszpańskiej telewizji, ale to już inna cudowna historia)..."

Kolejne spotkanie na scenie Magdy i Slima miało miejsce w maju 2010 roku na Dusty Road Blues Festival w Tidaholm w Szwecji. Następne - już są w planach na Maj 2011:
trasa koncertowa ze Slimem 2011

informacje i multimedia: www.magdapiskorczyk.netWykonawcy, których możemy usłyszeć na płycie "Live at Satyrblues":

Magda Piskorczyk - wokal, gitara akustyczna
Slidin' Slim - wokal, dobro gitara dobro
Aleksandra Siemieniuk - elektryczna gitara
Grzegorz Zawiliński - instrumenty perkusyjneLista utworów na płycie "Live at Satyrblues":

1. You Can't Judge a Book
2. Driftin' Blues
3. Braggin'
4. Married Woman Blues
5. Papa Come Quick
6. Brand New Face
7. The Kokomo Medley

plus materiał wideo z koncertu

mp3


okładka - większy format

 Informacje dodatkowe:

premiera: 2 sierpnia 2010

produkcja: Ewa i Victor Czura (Satyrblues Festival); Magda Piskorczyk i Ireneusz Graff

wydawca: Artgraff (www.artgraff.pl)Management / organizacja koncertów: tel. 606-141-688;

www.magdapiskorczyk.net

< powrót do menu

(c) Magda Piskorczyk