Magda Piskorczyk i Slidin' Slim - "Live at Satyrblues"

 

SLIM O SATYRBLUESIE I SPOTKANIU Z MAGDĄ


Zakochałem się w Satybluesie już wówczas, gdy po raz pierwszy miałem szczęście gościć na nim w 2008 roku. Bijące od organizatorów i publiczności Ciepło, prawdziwa pasja do muzyki i sztuki w szerszym tego słowa znaczeniu ogromnie mnie poruszyły i pozostaną w mej pamięci na zawsze.

Tym większy zaszczyt poczułem, kiedy w 2009 roku zostałem zaproszony na kolejną edycję festiwalu, aby promować CD/DVD zarejestrowane tam rok wcześniej. Kiedy Victor przedstawił mi pomysł wspólnego koncertu z Magdą Piskorczyk, gwiazdą bluesa w Polsce, poczułem lekki niepokój. W przypadku nawet najlepszych muzyków nigdy nie wiadomo, czy będzie się "odbierać na tych samych falach", czy jedynie odegra koncert i nie stworzy się niczego ponad to.

Po kilku minutach wspólnego grania z Magdą i jej zespołem wszystkie moje wątpliwości zniknęły, na mej twarzy pojawił się szeroki uśmiech, a wspólnie spędzony na scenie czas był niezwykle radosny. Satyrblues i Magda Piskorczyk odzwierciedlają wszystko to, co najbardziej cenię w ludziach i sztuce. Jestem dumny z tego, że mogę być częścią historii festiwalu i bardzo wdzięczny za możliwość zagrania z Magdą i jej zespołem. Dziękuję.

Slim


Slidin' Slim w Internecie:

www.slidinslim.com

www.myspace.com/slidinslim

 

www.magdapiskorczyk.net

< powrót do menu

(c) Magda Piskorczyk