Magdę będzie można zobaczyć i usłyszeć wkrótce zarówno w Walentynki (w Warszawie, jak i w tłusty czwartek (na Śląsku). Wpierw jednak wystąpi w Kielcach. Oto lista najbliższych koncertów:
09.02- Kielce, Dom Środowisk Twórczych – Pałac Zielińskiego
14.02 – Warszawa, PROM Kultury Saska Kępa,
gość specjalny: Adama Drame (djembe, śpiew) – griot z Burkina Faso
20.02 – Nakło Śląskie, CEKUŚ Centrum Kultury Śląskiej
koncert z cyklu Tłusty czwartek z bluesem
Warszawskie wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Wolta, Mississippi i Wisła” i będzie to wieczór z bluesem oraz afrykańskimi piosenkami o miłości, zaś Magdy specjalnym gościem będzie griot pochodzący z Burkina Faso: Adama Drame (djembe, śpiew).
Skład 14 lutego:
Magda ,Magic’ Piskorczyk – śpiew, gitary, bas
Gość specjalny: Adama Drame – djembe, śpiew,
Adam Rozenman – perkusjonalia
Bartosz Kazek – perkusja
Jędrzej Weber – gitara, panduri, skrzypce
ADAME DRAME – BIOGRAFIA MUZYKA:
Adama Drame – afrykański muzyk, griot, bębniarz.
Urodzony w 1954 w Burkina Faso w rodzinie griotów, która od pokoleń kultywuje tradycje muzyczne. W roku 1979, mając zaledwie 25 lat, Adama wystąpił po raz pierwszy w Europie w ramach festiwalu Bois de la Batie w Genewie. Wówczas zadziwił i zachwycił krytyków koncertując solo na afrykańskim bębnie, wówczas jeszcze prawie nieznanym na zachodzie, djembe. Wśród perkusjonalistów i perkusistów koncert solo był wówczas zjawiskiem niespotykanym. Djembe jest często nazwany pianinem bębnów afrykańskich, a sposób gry Adama Drame na pewno się do tego przyczynił. Jego styl wywodzi się z tradycyjnego sposobu bębnienia w afrykańskiej muzyce Malinke, jest jednak tak bardzo osobisty i na swój sposób nowatorski, że trudno go jednoznacznie określić jako powszechny w zachodniej Afryce.
Adama Drame jest świadomy swojej odziedziczonej misji griota, jaką narzuca mu historia jego rodziny wpisana w tradycję społeczną miejsca. Griot to strażnik zachowania wieloletniej tradycji rodu, to przywódca duchowy i instancja moralna, a także muzyk i człowiek słowa. Adama Drame jest człowiekiem silnym, charyzmatycznym, konsekwentnym, wiernym sobie – artystą z wielu kultur i człowiekiem Afryki. Konsekwentnie przeciwstawia się pokusom wynikających z jego światowej kariery artystycznej. Ogranicza okresy swych zagranicznych tournee do paru miesięcy rocznie. Nie przestaje być aktywnym muzykiem w swoim kraju. Prowadzi zespół, w którym grają muzycy młodszego pokolenia. Mieszka w Bobodioulasso, stolicy artystycznej Burkiny Faso, miejscu o wieloletniej tradycji muzykowania.